Kaip išsirinkti kuprinę vaikui?

Kaip išsirinkti kuprinę vaikui?

Kuprinė yra vienas svarbiausių daiktų mokiniui. Žinoma, normalu, kad vaikai rinkdamiesi šį pirkinį pirmiausia vadovaujasi pirmuoju įspūdžiu, kurį sukuria vaizdas. Bet šiuo atveju tėvai „įsijungia“ racionalųjį mąstymą ir vertina kur kas daugiau kriterijų, svarbių vaiko laikysenai bei gerai savijautai. Taigi, kaip išsirinkti kuprinę vaikui?

Sveikata ir patogumas

Rinkdamiesi kuprinę vaikui vertinkite ir visumą, ir atskirus elementus. Pirmiausia – dirželiai. Jie turi būti reguliuojami, platūs (geriausia – ne siauresni kaip 3,5 cm). Reguliavimo galimybė svarbi tam, kad galėtumėte parinkti tinkamą kuprinės poziciją, kuri priklauso nuo vaiko sudėjimo ir ūgio. O didesnis dirželių plotis padeda apsaugoti nugaros raumenis nuo pernelyg didelio spaudimo. Papildomas privalumas – paminkštinti kuprinės dirželiai, vaikui suteiksiantys kur kas daugiau komforto.

Kuprinės nugarėlė turėtų būti kieta, kad kuprinė patikimai remtųsi į nugarą. Idealus sprendimas jaunesniems vaikams – ortopedinė nugarėlė, tolygiai paskirstanti nugarai tenkančias apkrovas ir nesuteikianti pernelyg didelio krūvio vaiko stuburui.

Geriausia, jei kuprinė turi kelis vidinius skyrius – taip kur kas lengviau tolygiai paskirstyti svorį. Sunkiausius daiktus, pavyzdžiui, vadovėlius, reikėtų dėti į skyrių, esantį arčiausiai nugaros, o lengvus daiktus, smulkmenas – į priekinius skyrelius.

Žinoma, labai svarbios ir medžiagos, iš kurių kuprinė pagaminta (ypač toje dalyje, kuri liečiasi prie nugaros). Kuprinė turi suteikti galimybę odai kvėpuoti, nedirginti, nealergizuoti odos, leisti išvengti prakaitavimo.

Kuprinės svoris

Ne kartą yra tekę girdėti, skaityti, jog mokinių kuprinės yra per sunkios pagal jų fiziologiją. Visgi kai ką galima padaryti dėl šios problemos – rinktis lengvesnę kuprinę. Rekomenduojama, jog tuščia pradinuko kuprinė neturėtų sverti daugiau kaip 700 g, o vyresnių klasių mokinių – ne daugiau kaip 1 kg.


Įvertinus minėtus aspektus, tiesiogiai darančius įtaką vaiko laikysenai, savijautai bei patogumui, galima vertinti ir kuprinės dizainą. Apibendrindami galime pasakyti, jog kurinės vizualinis vaizdas neturėtų būti esminis veiksnys. Svarbiausia – vaiko sveikata ir puiki savijauta. Tiesa, atkreipkite dėmesį, ar kuprinė turi atšvaitus. Jei ne, būtinai jais pasirūpinkite!

Komentarai išjungti.